top of page
20fb10_a9afa6c51cb246ba9cafd73c55806f00~

Дніпро

«Лорд Лістер з Дніпровщини»

Анна Барва10 жовтня 1875 року у місті Дніпрі, тодішньому Катеринославі, відкрили перше реальне училище. А в 1910 році за учнівську парту тут сів не аби хто, а сам Лорд Лістер. Не знаєте такого? Дамо підказку — через 18 років вийшов друком його роман, що цьогоріч побив усі чарти книжкових клубів України, і назва йому — «Місто». Так, так, мова йде про Валерʼяна Підмогильного. 


Архівні фото дають нам уявлення, як виглядало училище, в якому молодий Валерʼян здобував знання з математики, фізики й природознавства. А як же проходило життя студентів? Заглянути у шпарину можна завдяки оповіданню Підмогильного «Важке питання», що друкувалося у шкільній газеті. Що ж хвилювало хлопця у 16 років? Кохання! У всіх його проявах. Почитайте — гарантуємо, що вже у ранніх творах відчуєте знайомі нотки відомого вам Підмогильного.


Фото - https://midnipro.museum/Зараз на місці училища знаходиться другий корпус Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара. Будівля зазнала змін, але чимало залишилося від початкового проєкту. Поставте позначку у Google maps — проспект Дмитра Яворницького, 36. Будете у Дніпрі, зробіть зупинку й озирніться — погляньте на місто очима молодого Лорда Лістера.Фото - https://opentv.media/Підготовлено за матеріалами:

https://bandera.lviv.ua/valerjan-pidmohylnyj-rozstriljanyj-spivec-sicheslavschyny/

https://midnipro.museum/events/10-zhovtnia-1875-r-u-katerynoslavi-vidkryly-pershe-realne-uchylyshche/


Обирай,

тицяй, подорожуй разом з нами!

Тиць :)

bottom of page